Jesienne wyzwanie fotograficzne

Fotografem stulecia to ja nie jestem, ale ciągle się uczę i sprawia mi to frajdę. Kiedy pojawiło się wyzwanie fotograficzne u Natalii z Jestrudo, pomyślałam: czemu nie? Każdy pretekst i każda motywacja do poprawienia umiejętności jest dobra. A jeśli ktoś mi wręcz zada tematy zdjęć, jak w tym przypadku, to robi się jeszcze ciekawiej! 

 

JAKIE BYŁY ZASADY?

Zdjęcia miały być w klimacie jesiennym, jak nazwa wyzwania wskazuje, a oprócz tego Natalia podała konkretne tematy do każdego z nich. Zazwyczaj było to jedno lub dwa słowa, które można sobie dowolnie zintepretować, na przykład Najważniejsze. Cel tej zabawy to uruchomienie kreatywności, wyrobienie własnego stylu i poprawienie swoich umiejętności. Zadań było 15 i udało mi się zrealizować wszystkie.

 

CO MI TO DAŁO?

Pierwszy raz tak świadomie przeżyłam jesień. W tym sensie, że o wiele bardziej niż zwykle zwracałam uwagę na wszystkie jesienne liście i kolory :) W poszukiwaniu tematów do zdjęć odbyłam sporo długich spacerów po parkach. Poznałam lepiej poznańską Cytadelę; zbierałam kasztany, liście i jarzębinę. Ludzie dziwnie mi się przyglądali, kiedy łakomie przeczesywałam wzrokiem ziemię pod drzewami w poszukiwaniu tych najpiękniejszych kasztanów. Szukając jesiennych kadrów, uważniej patrzyłam na rzeczywistość. Dobrze się bawiłam i czekam na kolejne, zimowe wyzwanie – z przyjemnością wezmę udział! A teraz przedstawiam już moje 15 zdjęć.

 

 

1. MOJE MIEJSCE

Czym jest moje miejsce i czy na pewno takie mam? Często się przemieszczam, dużo podróżuję i nigdzie nie zakorzeniam na stałe. Jestem trochę Włóczykijem. Po długim namyśle, jak ugryźć temat tego zdjęcia, stwierdziłam – moje miejsce jest w ruchu.

jesfoto27

 

 

2. CZUŁOŚCI

Chcąc zrealizować ten temat, pomyślałam: oho, pójdę sobie teraz na Cytadelę i przyłapię z tyłu czułe gesty jakiejś młodej pary! Znalazłam tam jednak coś znacznie bardziej wartościowego. Idącą pod rękę parę staruszków, którzy nigdzie się nie spiesząc, wolno spacerowali… Usiedli w końcu na ławce i spokojnie podziwiali park.

jesfoto31

 

 

3. ZJEM CIĘ

Tutaj natomiast drapieżny tygrys syberyjski atakuje jakże niebezpiecznego klonowego liścia! Dzięki, Bianka, że mnie uratowałaś!

jesfoto25

 

 

4. DROBNY SZCZEGÓŁ

jesfoto2

 

 

5. WYJĄTKOWE

jesfoto29

 

 

6. TAK PACHNIE JESIEŃ

Bianka wie, jak pachnie. Wilgotnym, smyrającym ją po nosie liściem. Choć pewnie wolałaby, żeby pachniała tuńczykiem…

jesfoto19

 

 

7. VINTAGE

Przyznam, że z tym tematem miałam największy problem. Nie mam w domu żadnych rekwizytów, które mogłyby być vintage. Uznajmy, że to ja jestem z innej epoki. Stąd ten rodzajowy autoportrecik z dynią.

jesfoto21

 

 

8. TYLKO RANO

jesfoto22

 

 

9. ULUBIONE

Zdecydowanie lubię robić zdjęcia przypadkowym ludziom. Trochę ze mnie stalker.

jesfoto32

 

 

10. JA I TY

jesfoto13

 

 

11. ATRYBUTY JESIENI

jesfoto6

 

 

12. NOSZĘ

jesfoto16

 

 

13. NAJWAŻNIEJSZE

jesfoto30

 

 

14. W DŁONIACH

W dłoniach widać historię życia. Dłonie zdradzają wiek, wykonywaną pracę i doświadczenia. To wyjątkowa część ciała. Na zdjęciu ja, Mama i Babcia.

jesfoto15

 

 

15. GADŻET

Mój ulubiony tej jesieni – ostatnimi czasy nie rozstaję się z nim na długo. Na zdjęciu saga o Wiedźminie.

jesfoto5

 

To by było na tyle. Natalii dziękuję za motywację do fajnej zabawy i chętnie wezmę udział w kolejnych inicjatywach tego typu :) Co o tym myślicie? Które zdjęcie podoba się Wam najbardziej?

 

Follow my blog with Bloglovin

 

 • Uwielbiam takie wyzwania. Przede wszystkim właśnie za tą świadomość, o której pisałaś na początku :)
  W zasadzie wszystkie mi się podobają, ale 4. najbardziej. Ma w sobie coś, taki klimat, który lubię :)

 • bardzo fajne podsumowanie. Lubie tego typu wyzwania u Natalii, bo fajnie si epatrzy na rezultaty innych uczestnikow i ich podejscie do tematu. Samemu tez sie ma sporo zabawy przy tym. Pare zdjec widzialam juz na instagramie i juz wtedy wpadly mi w oko. Podoba mi sie zdjecie z rekami i Twoja interpretacja swojego miejsca. Trzymam kciuki!

 • Moje ulubione to to z dłońmi <3 jest MEGA!

 • Weronika Belczewska

  Dłonie i tylko rano – mega mi się podobają :)

 • Podobają mi się czułości :)
  Może niedługo jakieś swoje wyzwanie przygotujesz dla nas? Niekoniecznie fotograficzne :D

  • Nie wiem, czy ktokolwiek chciałby wziąć udział i jeszcze to dokumentować :D
   Sporo jest tego w blogosferze, fajna zabawa i dodatkowa motywacja. Ja mam teraz ochotę na wyzwanie „100 dni bez spodni” w celu nauczenia się chodzenia w sukienkach/spódnicach i ubierania bardziej kobieco, tylko… ciągle nie mogę się zebrać!

 • „W dłoniach” – cudeńko. <3 Bardzo mi się to zdjęcie podoba. :)

 • Ale ekstra interpretacja „W dłoniach”! Brawo!! :) Świetne podsumowanie!

 • Marta Guzowska

  Fantastyczne zdjęcia! Najbardziej podoba mi się Twoje „ulubione” i „moje miejsce”. My też katowaliśmy Cytadelę pod kątem tego wyzwania :-)) Moje zestawienie ukaże się na blogu jutro. Zajrzyj ;-)

 • Dłonie są piękne i poruszające!

 • Jakie pięken „W dłoniach”. Rozczulają mnie takie zdjęcia przez pokolenia.

 • Brałam udział w zeszłym roku i bardzo mile wspominam ;) Dzięki niemu poprawiło się trochę moja zabawa z fotografią ;) Widzę, że jesteś z moich okolic – uwielbiam spacery po Cytadeli ;)

 • Wspaniałe kadry! Najlepsze to ,,W dłoniach”, ,,Noszę” i ,,Ulubione”. Ja też wzięłam udział w wyzwaniu, ale nie wyszło mi tak pięknie jak Tobie. :)

 • Numer 13 skradł moje serce :)

 • Niezwykle klimatyczne podsumowanie:) czuć jesień w każdym zdjeciu:)

 • 10,13,14 i 15 to moi ulubieńcy :)

 • Ale klimatyczne zdjęcia! „Czułości” wygrywają wszystko. Świetny pomysł na to wielopokoleniowe zdjęcie „W dłoniach” :) A co powiesz na zimowe wyzwanie grudniowe? Stwierdziłam, że wezmę udział, moze też będziesz chętna: http://www.anetakpawlik.eu/huntingdecember2016/

 • Sit

  Najbardziej podoba ją mi się chba „Najważniejsze” i „Gadżet”. Mają jakiś taki niepodważalny klimat :-) Acz komentarz do „Tak pachnie jesień” mnie rozczulił <3